Resort Sprawiedliwości - sądownictwo - artykuły pisane przez pracowników resortu dotyczące sądownictwa, - materiały: Konferencja Prezesów i Prokuratorów Sądów Specjalnych i Apelacyjnych, - To, o czym nam zapomnieć nie wolno, - Na północnym Pomorzu, - dotychczasowe osiągnięcia Ministerstwa Sprawiedliwości, - Sądownictwo na terenie siedleckiego, - aresztowanie wiceprezesa Sądu Okręgowego w Zamościu, - komunikat dla Polskiego Radia, - wymiar sprawiedliwości, - esesowcy ukraińscy – przed Sądem Specjalnym, - zbrodniarze faszystowsko – hitlerowscy przed Sądem Specjalnym w Warszawie, - Dekret o zwalczaniu potajemnego gorzelnictwa, - Na drodze przemian społecznych, - W obecnym klimacie, - Przejrzyste zasady, - O pokój międzynarodowy, - Radiowa Pogadanka Prawnicza – pogadanka siewna, - Piec, który dymił do ostatka (na marginesie procesu Hoffmana), - Przemysł hutniczy na Śląsku, - Ślązacy w Warszawie, - Opieka nad dzieckiem opuszczonym, - Potęga słowa i potęga czynu, - Sprawiedliwość dziejowa (na marginesie broszury pt. „Majdanek rozprawa przed Specjalnym Sądem Karnym w Lublinie), - Konferencja Prasowa w Ministerstwie Sprawiedliwości, - Papier oskarża, - Rodzynki w cieście (zygzaki), - Oświęcim – kombinat obozów koncentracyjnych (dwie podróże Ministra Świątkowskiego), - W obliczu Sprawiedliwości, - Wiśnicz Nowy – prototyp Oświęcimia, - Prawda, którą poznać musimy, - Po prostu... życia, - Apoteoza plotki, - Ustrój sądów na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, - W drugą rocznicę bitwy pod Lenino, - Sądy a prasa, - Za co sądzimy Delmitza, - Nowe polskie prawo małżeńskie, - reformy, których domaga się życie, - Zjazd w Toruniu, - Prace i zamierzenia Ministerstwa Sprawiedliwości, - Sądownicy pionierzy, - Sądownictwo ziemi mazurskiej nawiązuje kontakt ze społeczeństwem, - Sądy doraźne, - Kilka słów o nowym prawie małżeńskim,
więcej...
mniej
Biblioteka Instytutu Pileckiego w Warszawie
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
Pon. - Pt. 9:00 - 15:00
(+48) 22 182 24 75
Biblioteka Instytutu Pileckiego w Berlinie
Pariser Platz 4a, 00-123 Berlin
Wt. - Pt. 10:30 - 17:30
(+49) 30 275 78 955
Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji
W Archiwum Instytutu Pileckiego gromadzimy i udostępniamy dokumenty w wersji cyfrowej. Zapisane są w nich losy obywateli polskich, którzy w XX wieku doświadczyli dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego. Pozyskujemy kopie cyfrowe dokumentów, których oryginały znajdują się w zbiorach wielu instytucji polskich i zagranicznych, m.in.: Bundesarchiv, United Nations Archives, brytyjskich National Archives i polskich archiwów państwowych. Budujemy w ten sposób centrum wiedzy i ośrodek kompleksowych badań nad II wojną światową i podwójną okupacją w Polsce. Dla naukowców, dziennikarzy, ludzi kultury, rodzin ofiar i świadków zbrodni oraz wszystkich innych zainteresowanych historią.
Portal internetowy archiwum.instytutpileckiego.pl prezentuje pełny katalog naszych zbiorów. Pozwala się po nich poruszać z wykorzystaniem funkcji pełnotekstowego przeszukiwania dokumentów. Zawiera także opisy poszczególnych obiektów. Z treścią dokumentów zapoznać się można tylko w czytelniach Biblioteki Instytutu Pileckiego w Warszawie i w Berlinie, w których nasi pracownicy służą pomocą w przypadku pytań dotyczących zbiorów, pomagają użytkownikom w korzystaniu z naszych katalogów internetowych, umożliwiają wgląd do materiałów objętych ograniczeniami dostępności.
Niektóre dokumenty, np. te pochodzące z kolekcji Bundesarchiv czy Ośrodka Karta, są jednak objęte ograniczeniami dostępności, które wynikają z umów między Instytutem a tymi instytucjami. Po przybyciu do Biblioteki należy wówczas dopełnić formalności, podpisując stosowne oświadczenia, aby uzyskać dostęp do treści dokumentów na miejscu. Informacje dotyczące ograniczeń dostępu są zawarte w regulaminie Biblioteki. Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się z zakresem i strukturą naszych zasobów archiwalnych, bibliotecznych i audiowizualnych, a także z regulaminem[hiperłącze] pobytu i korzystania ze zbiorów.
Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z naszych zbiorów zapraszamy do siedziby Instytutu Pileckiego przy ul. Stawki 2 w Warszawie. Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00. Przed wizytą należy się umówić. Można to zrobić, wysyłając e-mail na adres czytelnia@instytutpileckiego.pl lub dzwoniąc pod numer (+48) 22 182 24 75.
Biblioteka Instytutu Pileckiego w Berlinie znajduje się przy Pariser Platz 4a. Jest otwarta od wtorku do piątku w godzinach 10.30–17.30. Wizytę można odbyć po wcześniejszym umówieniu się, wysyłając e-mail na adres bibliothek@pileckiinstitut.de lub dzwoniąc pod numer (+49) 30 275 78 955.
Prosimy zapoznać się z polityką prywatności. Korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację jego warunków.