"Moje wspomienia syberyjskie" - autorstwa Zdzisława Doleckiego
"Moje wspomienia syberyjskie" - autorstwa Zdzisława Doleckiego
Dolecki Zdzisław został deportowany z Wołynia do Sowchozu Jerakańskiego w obwodzie akmolińskim, służył w Armii Andersa stacjonującej w Samarkandzie, przeżył epidemię tyfusu i wyruszył do Pahlevi.
Zobacz podobne relacje w bazie świadectw "Zapisy Terroru":